مشاوره و سفارش

زیتون

زیتون درختچه ای است به ارتفاع تقریبا سه متر ولی هنگامی که در شرایط مساعد پرورش می یابد ارتفاع آن حدود 12متر و قطر تنه اش به 3 متر می رسد. چوب درخت زیتون بسیار سخت و مقاوم است. رنگ آن زرد است که خطوطی قهوه ای رنگ در آن وجود دارد. از چوب زیتون برای تهیه لوازم چوبی ظریف استفاده می شود. برگ های آن سبز رنگ، بیضوی و دراز و به وضع متقابل یکدیگر بر روی ساقه قرار گرفته اند.

ترکیبات زیتون

زیتون رسیده در حدود 30 درصد روغن درد. این روغن مخلوطی از اولیئک اسید، لینولئیک اسید و پال میتیک اسید می باشد. روغن زیتون مایعی است زلال به رنگ زرد روشن مایل به سبز یا زرد طلایی برای استخراج روغن زیتون میوه ها را له کرده و در داخل کیسه ای می ریزند و سپس کیسه را تحت فشار قرار داده تا روغن آن خارج شود. از باقی مانده تفاله زیتون که روغن آن گرفته شده تحت اثر آب جوش حرارات و فشار روغن زیتون معمولی را استخراج می کنند که ارزش روغن فشار اول را ندارد.

فواید روغن زیتون

روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است، دفع کننده سنگ کیسه صفرا برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد. روغن زیتون کرم کش است، برای رفع سرفه های خشک مفید، برای رفع خارش گزیدگی حشرات، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید. بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی درد، برای رفع پیوره لثه، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید .

فرم مشاوره و سفارش

درباره ما :

مجموعه پالی زیتون با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات داخلی، فعالیت های خود را در زمینه فروش و صادرات انواع زیتون و روغن زیتون آغاز کرد. خدمات مشتری یکی از برنامه های اصلی کسب و کار ما است و بر این اساس تمام تلاش های ما برای ارائه رضایت مشتری و تجربه خرید خوب در ذهن مشتریان عزیز است.

مدیر مجموعه پالی زیتون

صفورا سیاهکلایی

Call Now Buttonتماس بگیرید